Кој капацитет најмногу Ви се допаѓа

Developed in conjunction with Ext-Joom.comlogoscbt

Соопштенија

Ви претставуваме нова содржина, нов простор во Спортскиот Центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ за сите љубители на пинг-понгот

Повеќе...

Од 29.08 до 02.09 2018 година, на две сцени, надвор и внатре во Спортскиот Центар Борис Трајковски

Повеќе...

Отворена нова сезона на „ИЗНАЈМИ ВЕЛОСИПЕД - АЈДЕ ДА ВОЗИМЕ ЗАЕДНО„

Повеќе...

Изминатиот викенд, поточно од 23-24.02.2018 година, во организација на Федерацијата за Лизгачки Спортови на Македонија и СЦ Борис Трајковски, се оддржа вториот по ред меѓународен наптревар Skopje on ICE 2018 година, во чии рамки се бодуваа и доделија награди за Национални прваци во уметничко лизгање за 2018 година, во ИСУ категориите: Advanced novice girls, Advanced novice Boy, Junior ladies, и Senior Ladies.

Повеќе...

Денес, 26.02.2018 година се навршуваат 14-ет години од смртта на преседателот Борис Трајковскикој загина во авионска несреќа кај Ротимље во близина на Мостар.

Повеќе...