Кој капацитет најмногу Ви се допаѓа

Developed in conjunction with Ext-Joom.comlogoscbt

Соопштенија

Почитувани,

Во изминатиов период интензивно се работи на подобрување на услугите во сите објекти во Спортскиот Центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ.

Во “vipБАЗЕНОТ” се санираше кровната конструкција, се изврши реконструкција на електро инсталацијата и подобрување на осветлувањето, “vip Аква паркот” доби нов лик со комплетно нова опрема, отворен е третиот шанк, зголемен е бројот на лежалки, има и многу други мали новитети за целосно опуштање и забава на целото семејство.

Во моментов се завршува реновирањето на соблекувалните vo “vip АРЕНАТА” кои што добија сосема нов и модерен лик, од кои едната е ВИП соблекувална и истата е во завршна фаза од реновирање.

Исто така убрзано се работи на обезбедување на услови за монтирање на новиот централен семафор во “vip АРЕНАТА” кој што се надеваме дека ќе биде поставен до почетокот на Лигата на шампионите во ракомет во септември. Тоа ќе биде првиот семафор во Македонија од таков тип.

Понатаму во план е средување на озвучувањето и осветлувањето, трибините, позиции за новинарите и многу други работи со кои што СЦ БОРИС ТРАЈКОВСКИ ќе продолжи да биде најрепрезентативниот спортски објект во Република Македонија.

Ваш,
СПОРТСКИ ЦЕНТАР БОРИС ТРАЈКОВСКИ

Топлото време и пеколните температури повторно ни се враќаат овој месец.

Најдоброто место за разладување покрај вода, вистинска забава, супер опуштена атмосфера и спас од горештините е Vip АКВА ПАРКОТ. Дали сте за опуштање во мрзливата река, спуштање по супер забавните тобогани или уживање во базенот со бранови сето тоа ќе го најдете во Vip АКВА ПАРКОТ. Да не ги заборавиме и најмалите кои што може да се забавуваат во детското катче со содржини специјално прилагодени за нив. Водени лудоии за сите генерации.

Повелете, Ве очекуваме секој ден од 10 до 19 часот.

Vip АКВА ПАРК

СПОРТСКИ ЦЕНТАР БОРИС ТРАЈКОВСКИ

Повеќе...

Ви претставуваме нова содржина, нов простор во Спортскиот Центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ за сите љубители на пинг-понгот

Повеќе...

Од 29.08 до 02.09 2018 година, на две сцени, надвор и внатре во Спортскиот Центар Борис Трајковски

Повеќе...